Статьи

Затребувані професії на ринку праці: сьогодення та майбутнє

Згідно з повідомленням Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики, найбільшим попитом серед роботодавців користуються водії, швачки, електромонтери, слюсарі, електрогазозварювальники. Крім того, затребувані оператори заправних станцій, токарі, трактористи, оператори і машиністи котельні, робочі з комплексного обслуговування будівель, малярі, муляри і столяри, працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронці, офіціанти), помічники вихователів, молодші медичні сестри, пекарі, бармени, соціальні працівники та перукарі, бухгалтери, лікарі, вихователі, фармацевти, підсобні робітники.

Експерти hh.ua | grc розповідають, наскільки цей рейтинг відповідає базі вакансій, розміщеній на кадровому порталі, і що відбуватиметься з ринком праці в майбутньому.

ПОПИТ СЬОГОДЕННЯ

Згідно з аналізом пропозицій про роботу, розміщених на hh.ua | grc минулого року, найбільше варіантів щодо працевлаштування мали IT-шники, менеджери з продажів і маркетологи. Принаймні саме для них розміщувалось найбільше вакансій у 2019 році.

Ба більше, порівняно з 2018 роком частка пропозицій про роботу у профсферах «ІТ, телеком» та «Маркетинг» навіть зросла. А от у «Бухгалтерії» та «Робочому персоналі» дещо знизилась (у межах 1-3%).

Для порівняння: у висококонкурентних сферах на одну вакансію може припадати понад 10 резюме. Наприклад, в «Юриспруденції» – 8,1, в «Мистецтві, розвагах, мас-медіа» – 9,3, у «Домашньому персоналі» – 10,5, у «Початку кар'єри» – 12,2, а у «Вищому менеджменті» – 30,8. А в середньому hh-індекс (співвідношення кількості CV до кількості пропозицій про роботу) в 2019 р. був 6,8.

Затребувані професії на ринку праці: сьогодення та майбутнє

МАЙБУТНЄ РИНКУ ПРАЦІ

Зараз можна почути думку, що в сучасному світі сфера послуг домінує над виробництвом, і центром економіки споживання є продаж товарів та послуги.

Крім того, відповідно до світових тенденцій, буде збільшуватися кількість професіоналів, задіяних в IT-сфері. Це стосується зростаючого попиту на розробників і тестувальників ПЗ, адміністраторів мереж і баз, модераторів, спеціалістів з робототехніки, з інформаційної безпеки, web-дизайнерів.

Тотальна діджиталізація впливає не тільки на виникнення нових професій, а й на функціональне наповнення вже наявних. Щороку зростає актуальність цифрових навичок. А у вакансіях все частіше можна зустріти вимоги про володіння тим чи іншим спеціалізованим ПО.

Однак проникнення IT в усі сфери життя також призводить до поступового відмирання деяких професій. Звичайно, тотальна трансформація, роботизація та автоматизація ринку праці – перспектива найближчого року. Але ці процеси поступово вже здійснюються. Так, у числі найближчих претендентів на автоматизацію можна назвати робочі і «рутинні» професії (наприклад, машиністи в метро, касири, кондуктори, пакувальники, менеджери по роботі з клієнтами тощо). Наступний на черзі – лінійний менеджмент, а в перспективі плюс-мінус 20 років – середній.

Затребувані професії на ринку праці: сьогодення та майбутнє
Вакансии дня

Комментарии