Статьи

Вмикай талант на повну або три перші кроки до успішної кар'єри

Висока конкуренція, відсутність практичної підготовки та неповне розуміння специфіки професії, розбіжність між очікуваннями та реальністю у питані заробітної плати – ось неповний перелік проблем, з якими стикаються пошукачі-початківці. Так, на жаль, профсфера «Початок кар'єри» вже котрий рік поспіль входить в ТОП-3 найбільш висококонкурентних. У 2019 році на одну вакансію в ній припадало 12 резюме, а в пікові періоди – більше 15.

На вебінарі проєкту Talent ON ми разом з Анастасією Дріжук, Talent Acquisition KPMG Ukraine, та Вікторією Косенко, Leading Technical Recruitment Specialist lifecell, говорили про те, як вирішити проблеми пошуку роботи завдяки якісному резюме та програмам стажувань. Отже, які кроки до успішної кар'єри потрібно здійснити?

1. ПІДГОТУВАТИ РЕЗЮМЕ

За словами Анастасії Дріжук, резюме – це не довга розповідь з детальним переліком всіх біографічних та особистих даних, а візитка картка, лаконічна та інформативна. Головна задача CV – зацікавити рекрутера, аби він прочитав ваше резюме повністю. При цьому продуктом, який необхідно прорекламувати, є ви самі. І не скільки те, ким ви є зараз, скільки те, куди ви бажаєте рухатись.

Що треба сказати про себе, аби з усіх кандидатів роботодавець обрав саме вас? Як досягнути того, аби після швидкого знайомства з вашим CV у нього не виникло бажання продивлятись резюме інших? Чим зацікавити його, аби після читання вашого резюме він обов'язково захотів зустрітись з вами?

Ось невеликий перелік ідей, як це зробити:

  • Резюме має бути написано на тій саме мові, що й вакансія
  • Аби розуміти, за якою структурою написати резюме, що обов'язково зазначити, на що звернути особливу увагу – проаналізуйте, кого шукає компанія
  • Зазвичай резюме – це ваша відповідь рекрутеру на його запит вакансії. Тому треба уважно ознайомитись з вимогами і подумати, чи відповідаєте ви їм. А також звернути увагу на умови праці та можливості. Після того, як вирішили, що вас все влаштовую – необхідно сформували правильну та влучну відповідь
  • Прочитавши резюме, рекрутер хоче швидко отримати відповіді на свої запитання. Наприклад, чи маєте ви відповідну освіту, обов'язковий набір навичок, володієте іноземною мовою, чи вас влаштовує графік роботи тощо

До речі, зареєструватися та розмістити резюме варто вже прямо зараз.

2. ОБРАТИ ПРОГРАМУ СТАЖУВАННЯ

Якщо ви молодий спеціаліст, який робить перші кроки на ринку праці, то, скоріш за все, розділ «Досвід роботи» у вашому резюме не буде багатий на інформацію. Стажування – чудовий спосіб посилити CV. Вікторія Косенко, Leading Technical Recruitment Specialist lifecell, розповіла, що завдяки таким програмам ви:

  • отримаєте ментора, який поділиться досвідом
  • отримаєте практичні навички
  • познайомитесь з корпоративною культурою компанії
  • познайомитесь з реальними технологіями та бізнес-процесами
  • отримаєте шанс працевлаштуватись на постійній основі

3. ПОДАТИСЬ НА ЦІКАВЕ МІСЦЕ

У загальному вигляді, процес пошуку роботи і програми стажування ідентичні. Вам потрібно створити резюме, завантажити його на hh.ua, регулярно передивлятись вакансії та відгукуватись на них.

Наприклад, якщо вас цікавлять тільки програми стажувань, то поставте такий фільтр у розділі «Тип зайнятості» при пошуку вакансій. Якщо ж ви розглядаєте роботу з дистанційним чи гнучким графіком, який дозволить поєднувати її з навчанням, позначте відповідні пункти у розділі «Графік роботи».

І у будь-якому випадку не забувайте постійно оновлювати дату резюме (на hh.ua кожні 4 години). Адже не всі роботодавці розміщують вакансії. Хтось самостійно переглядає базу резюме та відбирає підходящих кандидатів. Не оновлюючи CV, ви позбавляєте рекрутера шанса вас знайти. Адже без оновлення дати резюме, на жаль, опиняються дуже далеко в результатах пошукової видачі.

Дивіться відео вебінара, щоб дізнатись ще багато цікавого та корисного про перші кроки на ринку праці!

А от що робити, якщо роботу ви вже маєте, але ваша зарплата вас не влаштовує?

На безкоштовному вебінарі проекту Talent ON від hh.ua | grc 27 лютого ми розповімо, які зараз панують тенденції на ринку праці, як отримати вигідний офер та краще «продати». Реєструйтесь!

Talent ON – для талантів, які будують свою кар’єру, починаючи із перших сходинок на її старті до найвищих вершин на топових позиціях. Анонси вебінарів і корисних подій, найактуальніші поради та пропозиції від кращих роботодавців – у вашому смартфоні.

Вас чекає ще більше цікавих можливостей, які допоможуть реалізовувати себе та знаходити те, що шукаєте. Слідкуйте за датами вебінарів на сайті hh.ua | grc, на нашій сторінці у Фейсбук та у Телеграм-каналі проекту Talent ON.

Вакансии дня

Комментарии