СтатьиПартнерский материал

Англійська мова для кар'єрного зростання: як вчити, щоб стати керівником

Знання англійської мови збільшує зарплату і виступає вагомим аргументом для підвищення в посаді. Так-так, це не стереотипи, а результати масштабного дослідження вакансій, розміщених на hh.ua | grc з січня по вересень 2019 року.

В середньому, вимога про знання англійської є в кожній п'ятій вакансії. Найчастіше англійська для роботи потрібна IT-фахівцям, маркетологам, співробітникам діджитал-сфери, а також юристам, інженерам і менеджерам по роботі з клієнтами.

Тепер трохи про зарплати:

Середня зарплата по вакансіям без знання англійської мови на початку 2019 року становила 10 000 грн. Але як тільки у вимогах з'являлася англійська, сума миттєво росла. Порівняйте самі:

  • Володіння англійською без вказівки рівня в вакансії — від 16 400 грн
  • Рівень Intermediate — від 17 500 грн
  • Рівень Advanced — від 22 500 грн

Для більшості керівних посад англійська теж потрібна. І фахівців, які знають мову, наймають набагато охочіше. У сухому залишку виходить, що знання англійської дає серйозну перевагу, якщо ви хочете отримати підвищення на посаді і вищу зарплату.

Але як її вчити, щоб точно отримати підвищення? Експерти онлайн-школи англійської мови EnglishDom допоможуть в цьому розібратися.

1. Підтримуйте мотивацію

✔️ Для початку варто в повній мірі усвідомити, що англійську не можна вивчити за кілька тижнів. Це тривалий процес, який може зайняти від півроку до декількох років.

При цьому видимі результати з'являться тільки через кілька місяців активних занять. Це серйозна робота, тому на самому початку вам потрібно подумати, для чого ви взагалі це робите.

✔️ Отримати кращу посаду з більш високою зарплатою, влаштуватися на роботу в міжнародну компанію або виїхати за кордон — поставте собі максимально чітку мету.

З нашого досвіду, через 1-2 місяці занять англійською настає переломний період. Серйозних результатів ще немає і це починає морально тиснути. Тільки хороша мотивація допоможе подолати цей етап.

Радимо взяти і написати свою мету десь в блокноті або на дошці завдань. Що-небудь на зразок: «Я вчу англійську, щоб до вересня 2020 року стати начальником відділу». Адже якщо мета не написана, то її не існує.

Якщо ж ви успішно вивчаєте англійську і досягли рівня Intermediate, на вас чекає інша небезпека — ефект плато.

Щоб його подолати, необхідно змінити форму вивчення мови. Якщо ви займалися з викладачем, спробуйте групові курси, розширюйте свій кругозір за допомогою книг і фільмів англійською, відвідуйте розмовні клуби. Намагайтеся якомога більше урізноманітнити процес навчання — тоді ви зможете вийти на наступний рівень.

Англійська мова для кар'єрного зростання: як вчити, щоб стати керівником

2. Запишіться на курси бізнес-англійської або англійської для фахівців

Скажемо відразу: займатися самостійно можна, але є кілька нюансів:

Заняття з викладачем дозволяють досягти результату в 1,5-2,5 рази швидше. Справа в тому, що досвідчений викладач підганяє навчальну програму під кожного конкретного студента, активно підтягуючи слабкі місця. Вам не доведеться займатися ще й плануванням занять. У EnglishDom, наприклад, система занять формується за допомогою спеціального алгоритму, який аналізує всі успіхи і невдачі студента і на основі цієї інформації формує навчальну програму.

Мотивацію на заняттях з викладачем підтримувати простіше, адже будь-який хороший репетитор — це частково психолог, який працює не тільки з мовою, але і з прагненнями та бажаннями студента.

Скажемо відразу, ми всіма руками за додатки для вивчення англійської лексики і граматики. Але якщо ви хочете стати керівником не через кілька років, а вже через півроку, то варто витратитися на комплексні заняття.

Для цих цілей найкраще підходять програми бізнес-англійської та англійської для фахівців:

• Бізнес-англійська — це загальний курс, в якому вивчають ділову мову в усіх її проявах: від канцеляриту і надскладних мовних конструкцій офіційних документів до ділового сучасного сленгу. Він підходить практично для будь-якої професії і розрахований якраз для керівних посад середньої та вищої ланки.

• Англійська для фахівців — це цілий ряд курсів для конкретних спеціальностей. Наприклад, англійська для програмістів або англійська для інженерів. Вона теж буде корисна, якщо ви збираєтеся стати начальником конкретного відділу зі специфічним функціоналом.

В середньому, щоб піднятися на 1-2 рівня у володінні мовою при заняттях з викладачем потрібно півроку. Якщо до занять у вас був рівень Beginner, то вже через півроку його можна цілком підтягнути до Intermediate — а саме цей рівень вважається мінімальним для керівних посад, для яких потрібно знання англійської.

Англійська мова для кар'єрного зростання: як вчити, щоб стати керівником

3. Готуйтеся до здачі TOEFL або IELTS

Як продовження попереднього пункту — вам потрібно мати підтвердження того факту, що ви знаєте англійську. В українських компаніях знання мови часто перевіряють в ході інтерв'ю, але для зарубіжних компаній сертифікат TOEFL або IELTS просто обов'язковий.

Міжнародні роботодавці часто пропонують зарплату значно вищу, ніж українські компанії, однак і вимоги до претендентів у них більш серйозні. І як показує практика, шанси відразу заступити на керівну посаду є.

В цілому сертифікат TOEFL або IELTS буде приємним бонусом, який ви завжди зможете вказати в резюме. Будьте впевнені, HR-фахівці дійсно звертають увагу на їх наявність. І навіть якщо формально англійська мова не потрібна для успішної роботи на конкретній посаді, то все одно у претендента з сертифікатом буде психологічна перевага.

4. Відвідуйте конференції та майстер-класи за фахом англійською мовою

Робочі івенти — це джерело корисної інформації. Так, в Україні досить мало конференцій проводиться повністю англійською — найчастіше іноземними мовами виступають тільки окремі зарубіжні спікери.

Проте, участь в заходах допоможе вам не тільки прокачати робочі навички та почерпнути багато корисної інформації в своїй спеціальності, але також поліпшити розмовну англійську і розуміння мови на слух.

✔️ Обов'язково беріть участь в обговореннях і не соромтеся задавати питання спікеру. Якщо ж у вашому місті англомовні конференції не проводяться взагалі, беріть участь в онлайн-семінарах.

✔️ Після закінчення івенту приготуйте короткий конспект з ідеями і своїми міркуваннями. В цьому є відразу кілька плюсів. По-перше, на поточній посаді ви показуєте себе як більш грамотний фахівець. А по-друге, таким нехитрим чином ви вчитеся грамотно працювати з професійною інформацією, виділяти важливе і структурувати розрізнені факти — а це важливо для майбутнього керівника.

Англійська мова для кар'єрного зростання: як вчити, щоб стати керівником

5. Моніторте новини за фахом на англомовних сайтах і порталах

Тут приховано відразу кілька серйозних плюсів:

По-перше, ви прокачуєте сприйняття тексту в рамках своєї спеціальності. Досить тільки виписувати невідомі слова і окремо їх вивчати — і вже через місяць-два ви виявите, що навіть складні спеціалізовані тексти стало читати набагато легше. Для цього добре підійде ось цей додаток.

По-друге, на англомовних сайтах новини та цікаві ідеї в різних робочих сферах публікуються раніше, ніж на україномовних. Тому ви зможете похизуватися своєю проінформованістю в сучасних трендах і тенденціях ще до того, як про них дізнається ваш начальник.

Керівник повинен бути в тренді завжди. Якщо є можливість, ви повинні одним з перших отримувати інформацію за фахом. Якщо з'явилися нові способи поліпшити виробництво в компанії або зробити роботу ефективнішою — саме ви повинні пропонувати їх.

На поточному місці роботи ви можете частково взяти на себе цю функцію, щоб навчитися планувати роботу не тільки себе самого, але і всього відділу. У резюме на посаду керівника ця стрічка буде виглядати дуже актуально.

Англійська мова для кар'єрного зростання: як вчити, щоб стати керівникомПам'ятайте, що якщо ви дійсно хочете бути керівником, потрібно заздалегідь готуватися до цього. Проявляйте ініціативу, робіть більше, ніж вам належить за посадою. В принципі, неважливо, станете ви начальником у компанії, в якій працюєте зараз, або ж доведеться шукати нове місце — ви повинні вже володіти всім набором навичок керівника. Знання англійської — це важливо, але щоб стати дійсно хорошим начальником, доведеться вивчити ще багато всього.
Онлайн-школа англійської мови EnglishDom

Почніть з мови, а все інше вивчайте поступово. І тоді бажана посада рано чи пізно опиниться в ваших руках.

Вакансии дня

Комментарии