Статьи

Вмикай талант на повну та складай вражаюче резюме

Уявіть, що ви знайшли вакансію мрії. Зарплата, обов’язки, місцерозташування офісу, перспективи – все у цій потенційній роботі вам ідеально підходить. Та й ваш професійний досвід задовольняє вимогам роботодавця. Ви відгукнулись на вакансію, але, от халепа, вашу кандидатуру одразу відхилили. Можливо, справа в тому, що ваше резюме не в повній мірі розкриває ваші минулі досягнення або не відповідає сучасним вимогам роботодавців.

На спільному вебінарі проекту Talent ON та Київського міського центру зайнятості ми поговорили про те, як уникнути типових помилок у резюме, що воно має містити та як використовувати цей інструменту при пошуку роботи.

З ЧОГО ПОЧАТИ ПІДГОТОВКУ РЕЗЮМЕ

Вмикай талант на повну та складай вражаюче резюмеРекомендую перш за все задати собі запитання: де ви хочете працювати, які вакансії та завдання вас цікавлять, які ваші сильні сторони, а які зони розвитку ви хочете посилити. Відповіді на них дозволять кастомізувати своє резюме під цікаву професію і під свої бажання. Адже універсальних CV не існує.
Наталія Литвин, Talent Acquisition Specialist Danone Ukraine

Пам’ятайте, що головне завдання резюме – показати справжню цінність вас як професіонала. Рекрутер в день отримує від 100 до 300 CV і на перегляд кожного йде всього від 5 до 10 секунд. За цей час рекрутер пробігає очима по основним розділам та робить внутрішній скоринг (підрахунок балів).

Щоб ваше резюме було краще оцінено, слідуйте простим порадам:

  1. Не ігноруйте оформлення. Наприклад, використання конструктора для резюме чи форми job-порталу дозволить не помилитись з розділами CV та їх порядком. Вибирайте правильну мову резюме (відштовхуючись від того, якою мовою написано вакансію) та використовуйте тільки діловий стиль у написанні. Намагайтесь вмістити ваше резюме у 2 сторінки.
  2. Не розписуйте весь свій кар’єрний досвід. Для опису останнього місця роботи виділіть 7-10 рядків для обов'язків і 5-7 рядків для досягнень, попереднього – 5-7 рядків для обов'язків та 3-5 рядків досягнень, а позаминулого – 3-5 рядків обов'язків та 3 рядки досягнень. Для решти місць роботи достатньо 3 рядків для обов’язків та 3 рядків для досягнень, якщо вони входять в інтервал останніх 10 років роботи. Якщо у вашій кар'єрі були нерелевантні поточній посаді місця роботи – сміливо їх видаляйте.
  3. Вказуйте тільки реальні задачі. Пишіть саме обов'язки, а не зони відповідальності, і описуйте їх у вигляді дій, які ви виконували. Перед написанням варто почитати кілька вакансій, щоб уявити, про що взагалі варто згадувати.
  4. Бажано додайте фотографію, яка обов’язково має бути у діловому стилі.
  5. Не гайте час та місце на очевидні навички. Наприклад, зараз ви нікого не здивуєте тим, що є досвідченим користувачем MS Office (Word, Exсel, Outlook), у вас є навички роботи з інтернетом (Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox)
  6. Пишіть ціль тоді, коли ви кардинально міняєте свою кар'єру або тільки починаєте трудову діяльність. І у будь-якому випадку у цьому пункті утримайтеся від використання шаблонних фраз, наприклад, «Максимально реалізувати свій потенціал ...».
  7. Діліться «правильними» досягненнями. Це відразу додасть 50% до вартості вашого резюме. Досягнення – це ваші успіхи, які виражаються у цифрах, термінах або істотних якісних змінах у компанії. Наприклад, «За три місяці збільшив продажі на 30%».

Як правильно написати супровідний лист

ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ РЕЗЮМЕ ПРИ ПОШУКУ РОБОТИ

Вмикай талант на повну та складай вражаюче резюмеДля того, щоб знайти роботу, недостатньо бути хорошим фахівцем з класним CV. Розкажіть про себе рекрутерам і менеджерам з підбору персоналу та розмістіть резюме на hh.ua | grc.
Юлія Дрожжина, керівниця експертно-аналітичного центру hh.ua | grc

А ще – скористайтесь маленькими хитрощами, які пришвидшать пошук роботи:

  1. Не забувайте оновлювати резюме. Це підніме його в пошуковій видачі і значно підвищить шанси на те, що роботодавець вас знайде. Справа в тому, що, найчастіше при пошуку інформації люди переглядають перші 10 посилань, рідко хто переходить на другий десяток і зовсім маленький відсоток доходить до третього. Це справедливо і щодо HR-менеджерів. Чим ближче до початку списку пошукової видачі інформація про вас, тим імовірніше, що рекрутер з нею ознайомиться.
  2. Будьте активні. «Ми не можемо чекати милостей від природи. Взяти їх – ось наша задача». Тому переглядайте та відгукуйтесь на вакансії, які вас цікавлять, надсилайте резюме та супровідні листа в компанії, в яких хочете працювати.
  3. Продублюйте своє резюме. Ми вже говорили про те, що резюме має бути кастомізоване під кожну спеціалізацію чи навіть під конкретну вакансію. Скористайтесь кнопкою «Дублювати» на hh.ua | grc та перепишіть ваш минулий досвід, адаптуючи його під вимоги потенційного роботодавця.
Вмикай талант на повну та складай вражаюче резюмеРезюме – це візитна картка пошукача та ключовий документ портфоліо. Тому складати його треба з особливою ретельністю.
Людмила Сульженко, начальниця відділу організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості

А якщо ви тільки знаходитесь на етапі вибору цікавої профсфери, радимо звернути увагу на ритейл.

Велика кількість вакансій, можливість підібрати зручний графік та місцерозташування роботи, динамічність та швидкість в отриманні досвіду – ось лише стислий перелік того, чим можуть похизуватись компанії, які працюють в цій галузі.

На безкоштовному вебінарі проекту Talent ON 10 вересня ми розкажемо, чому працевлаштування у сфері ритейлу стає все більш привабливим, як по максимуму використати можливості цієї галузі, чого чекають та що можуть запропонувати роботодавці. А ще – розіграємо подарунки!

Бажаєте мати ще більше можливостей реалізовувати себе та знаходити те, що шукаєте? Підписуйтесь на Telegram-канал Talent ON.

Talent ON – для талантів, які будують свою кар’єру, починаючи із перших сходинок на її старті до найвищих вершин на топових позиціях. Анонси вебінарів і корисних подій, найактуальніші поради та пропозиції від кращих роботодавців – у вашому смартфоні.

Вакансии дня

Комментарии