Статьи

10 позицій, які мають бути в офісній аптечці

Середньостатистична людина проводить на роботі близько третини свого життя. Якщо відняти час на сон, то і взагалі майже половину. Шанси, що проблеми зі здоров'ям наздоженуть саме в офісі, є досить високими навіть без урахування робочих навантажень і стресу.

Вдома під рукою є набір необхідних ліків, але на роботі з цим бувають проблеми. Офісна аптечка часто обмежується протизастудними препаратами, ніби співробітник нічим іншим хворіти не може.

HeadHunter Україна розібрався, які саме препарати варто приберегти на робочому місці.

При порізах і травмах

Відкриті пошкодження насамперед потрібно обробити антибактеріальним засобом. Зупинити кровотечу може перекис водню (він же — пероксид водню), просто дезінфікувати — хлоргексидин.

Крім лейкопластиру, в аптечці має бути марлевий бинт — він стане у нагоді не тільки для перев'язування рани, але і для обробки антисептиком. До речі, ватою відкриті рани краще не обробляти — вона залишає у них багато ворсинок.

Не ліки, але теж необхідні

При обробці ран знадобляться ножиці (канцелярські, що часто використовуються, можуть занести зайву інфекцію), джгут (використовувати з великою обережністю) і гіпотермічний пакет, що охолоджує пошкоджене місце. Не забувайте про градусник і апарат для вимірювання тиску — речі також украй корисні в аптечці.

При болях у суглобах/спині

При гострому болі у суглобі або розтягненнях можна використовувати гель з диклофенаком, який зменшує біль і припухлість. Пам'ятайте, травма — штука серйозна, тому після першої допомоги — бігом до травматолога.

При температурі

Зняти біль при розтягненні можна також препаратами типу парацетамолу або ібупрофену. Працюючи як протизапальні засоби, вони не тільки знижують больовий синдром, а й збивають температуру.

Парацетамол зазвичай входить до складу ліків, що полегшують симптоми застуди і грипу, хоча лікуватися від вірусних захворювань на роботі особисто ми взагалі не радимо (звісно, якщо перед вами не стоїть завдання заразити весь відділ).

Очні краплі

Мабуть, саме очі страждають від офісної роботи більше будь-якого іншого органу (хоча спина могла б посперечатися!).

Часто при тривалій роботі за комп'ютером виникає неприємне відчуття сухості або стороннього тіла в оці. У цьому випадку допоможуть краплі типу «штучна сльоза» або засоби з вмістом гіалуронової кислоти.

При алергії

Офіс — вдале місце для розвитку алергії. Усередині комп'ютерів накопичується пил, звідки його радісно розносить по кімнаті система охолодження, у вентиляції розмножується цвіль, кондиціонери знижують вологість і змушують тримати зачиненими вікна, знижуючи провітрюваність приміщення.

Тому в офісній аптечці обов'язково має бути антигістамінний препарат, що знімає алергічну реакцію.

При непритомності

Тепер про речі більш серйозні. Причиною непритомності на роботі може стати як сильний стрес, так і серйозне фізіологічне нездужання. У будь-якій ситуації непритомність вимагає невідкладної допомоги.

Необхідно покласти людину і підняти голову, щоб не запав язик. І якомога швидше викликати швидку. Корисно мати в аптечці нашатирний спирт, оцет або іншу речовину з різким запахом, щоб вивести людину з непритомного стану до приїзду медиків. Однак користуватися нашатирем необхідно з обережністю, не довше кількох секунд, й уникати попадання на слизову.

При проблемах з серцем

Завсідник аптечок — таблетки нітрогліцерину, що застосовуються при серцевих нападах. Таблетку слід покласти під язик і розсмоктувати до повного розчинення.

Корисно зберігати і прості заспокійливі засоби. Думаємо, не потрібно пояснювати, що при будь-яких проблемах з серцем необхідно якомога швидше викликати швидку.

При отруєнні

При перших ознаках отруєння (нудота, гостра діарея) має сенс якнайшвидше прийняти будь-який сорбент. Це може бути активоване вугілля, хоча ефективніше спрацює сорбуючий гель.

При болях у животі

Отруєння трапляються нечасто. На жаль, такого не скажеш про інші проблеми зі шлунком і кишечником, що виникають на тлі типових офісних явищ — стресу, неправильного харчування, малорухливого способу життя. Болі, що часто повторюються, важкість, спазми, здуття, відчуття, що живіт ніби «скрутило», — ознаки подразненого кишечника. Якщо відновити його нормальну роботу, то неприємні симптоми не турбуватимуть.

У цьому випадку потрібен препарат, який працює проти комплексу проблем і може допомогти як при простому дискомфорті, так і при сильному болі.

У препаратів, які згадуються в статті, є протипоказання. Перед використанням будь-яких ліків обов'язково прочитайте інструкцію або зверніться до лікаря.

Вакансии дня

Комментарии